O mně

Cítím se být v první řadě otevřenou a empatickou ženou a matkou. Ženou, která je zvídavá a informovaná, ale snaží se rozhodovat především podle svého citu a intuice.

V těhotenství mě tato má snaha odsunula z pohodlného středního proudu do okrajových vod lehké „alternativnosti“, kde jsem se docela zabydlela a prozatím tam proto zůstávám a cítím se dobře.

Mám dceru Grétku, která je od narození velmi kontaktní miminko, takže nám od začátku vyhovovalo nošení v šátku, spaní společně v posteli a v prvních týdnech téměř nonstop kojení. Snažím se jít cestou respektu k dceři jako k plnohodnotné (ač zatím malé) lidské bytosti a k její biologické potřebě být aktivní součástí života rodiny.

V současné době se nejvíc zabývám tématy, jako je vědomé těhotenství a mateřství, kontaktní rodičovství, aktivní mateřství… Sama tuto (mateřskou) etapu svého života vnímám jako jednu z nejdůležitějších, proto mě mrzí, že ženy v tomto období nejsou příliš podporovány, nemluvě o obecně nedostatečném oceňování mateřství společností. Ráda bych proto byla oporou ostatním ženám v této naší krásné, ale někdy nelehké roli.p1030874

Po úspěšném absolvování kurzu Mamily jsem nyní certifikovanou poradkyní při kojení, takže poskytuji laktační poradenství a podporu stávajícím i budoucím maminkám. Kojení vnímám jako přirozenou součást života a jako důležité pouto mezi maminkou a jejím dítětem, a ráda pomáhám ženám, aby takové bylo i pro ně.

Na základě vlastních zkušeností a semináře Trageschule pro odborníky (KSK) vám ráda poradím s nošením dětí v šátku. Podporuji vázání i novorozených miminek do vertikální polohy, kterou považuji (při správném úvazu) za fyziologickou a dětem příjemnou.

S dcerou a pejskem žijeme v domečku v malém městě u Prahy, a v Praze provozujeme obchod se zdravou výživou a biopotravinami www.biokolonial.cz